Refundacja dla diabetyków. Co można kupić taniej?

Osoby z cukrzycą objęte ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ mogą zakupić szereg produktów w niższych cenach. Co refundowane jest dla diabetyków?

Leki dla diabetyków

Przede wszystkim refundacja dla diabetyków pozwala na zakupienie taniej leków przeznaczonych do leczenia cukrzycy oraz stosowanych także w stanach przedcukrzycowych.

Refundacji podlega insulina w różnych postaciach, w tym także długo działające analogi insuliny. Taniej zakupić można również leki doustne stosowane w terapii cukrzycy, na przykład flozyny, leki inkretynowe – agoniści GLP-1.

Paski do glukometrów

Osoby korzystające z glukometrów mogą zakupić paski do prowadzenia badań w niższej cenie.

Warto też wskazać, że diabetycy z cukrzycą typu 1 oraz cukrzycą typu 2 mogą otrzymać glukometry za darmo. Sprzęt dostępny jest bez opłat w aptekach, poradniach diabetologicznych lub można zamówić go od producenta.

Wyroby medyczne dla diabetyków

Refundacji NFZ podlegają także wyroby medyczne używane w kontroli i leczeniu cukrzycy. Zaliczają się do nich pompy insulinowe i przeznaczone do nich akcesoria. Osobom chcącym kupić wyroby medyczne dla diabetyków, jak pompy, wkłucia refundacja przysługuje na określonych warunkach i w wyznaczonej wysokości.

Pompy refundowane są w 100% dla osób do 26. roku życia. W przypadku produktów jak zestawy infuzyjne dofinansowanie NFZ wynosi 100% w przypadku osób mających do 26. roku życia oraz kobiet ciężarnych, natomiast powyżej limitu wieku to 70% ceny. Zbiorniki refundowane są w wysokości 70%.

Dostępne są także 70% refundacje na sensory i transmitery CGM oraz sensory FGM.

wkłucia refundjacja 0/1

refundacja dladiabetyków

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Cukrzyca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *