Bioniczna proteza. Co to jest? Jak działa?

Prosthesis of human hand, mechanical part. Future prosthetic technology, medical bio engineering, robotic arm

Po utracie kończyny nawet najprostsze czynności mogą stać się wyzwaniem. Za pomocą zaawansowanych protez można znów odzyskać niezależność. Najnowocześniejszymi protezami dostępnymi obecne na rynku są protezy bioniczne.

Czym jest proteza bioniczna?

Standardowa proteza nogi lub ręki odtwarza ruchy ciała, na przykład ramienia. Bardziej zaawansowana jest bioniczna proteza, która reaguje na impulsy elektryczne wytwarzane przez układ nerwowy. Jest to proteza mioelektryczna, która łączy w sobie wysoką funkcjonalność wraz z komfortem codziennego użytkowania w wielu sytuacjach.

Bioniczna proteza nogi i ręki: zalety

Bioniczna ręka, czy noga uznawane są obecnie za najlepszy sposób odtworzenia utraconej kończyny, dając noszącym je osobom wsparcie w codziennych czynnościach.

Wykonana w technologii bionicznej proteza ręki lub nogi pozwala na prowadzenie wielu czynności manipulacyjnych za pomocą gotowych zestawów chwytów. Indywidualne dopasowanie we współpracy ze specjalnym oprogramowaniem daje najwyższy pozom wygody i ergonomii.

Gdzie można kupić bioniczną protezę?

Bioniczne protezy rąk i nóg znajdują się w sprzedaży, ale ich największym minusem nadal pozostaje wysoka cena. Dofinansowanie na protezę pozwala na zredukowanie kosztu związanego z wykonaniem protezy mioelektrycznej.

Podobnie jak inne rodzaje protez, także protezy bioniczne wymagają dokładnego dopasowania, dlatego bardzo ważne jest wybranie doświadczonego zakładu protezowania. Specjaliści zadbają o odpowiednie dobranie protezy i pomogą w uzyskaniu dofinansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *